Te kursy zawodowe pozwolą Ci na prowadzenie własnej działalności w branży medycznej

W branży medycznej funkcjonuje wiele specjalistów z różnych dziedzin. Oczywiście wśród nich najbardziej powszechnymi zawodami są lekarz i pielęgniarka. Swoje wykształcenie zdobywają oni w trakcie kilkuletnich studiów na uczelni medycznej. Jednak aby pracować w medycynie, niekoniecznie musimy być lekarzem lub pielęgniarką. Szkoły medyczne oferują wiele ciekawych kierunków, które zapewniają nie tylko gwarancję zatrudnienia, ale także możliwość założenia własnej działalności gospodarczej i pracę na własną rękę. Wśród takich profesji wymienić można: masażystę, serwisanta urządzeń medycznych oraz podologa.

Technik masażysta – kurs w trybie dziennym, wieczorowym lub weekendowym

Współczesny tryb życia sprawia, że większość z nas odczuwa problemy z kręgosłupem. Jednym ze sprawdzonych sposobów radzenia sobie z bólem jest profesjonalny masaż. Dlatego na rynku medycznym widać coraz większe zainteresowanie tego typu usługami. Nie każdy wie, że aby wykonywać zawód masażysty, potrzebne jest ukończenie kursu zawodowego. Z całą pewnością godną polecenia jednostką oświatową jest Szkoła Służb Medycznych Collegium w Warszawie.

Program nauczania na kierunku technik masażysta pozwala na uzyskanie zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy w zakresie podstaw medycyny (w tym: wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, poznania chorób narządu ruchu, układu nerwowego, krwionośnego i limfatycznego, udzielania pierwszej pomocy, dobierania rodzaju zabiegów do konkretnych jednostek chorobowych). W procesie nauczania uzyskuje się umiejętności w zakresie wykonywania masażu medycznego, sportowego, kosmetycznego i profilaktycznego, a także popularyzacji zachowań prozdrowotnych. Co ciekawe, kurs obejmuje także zajęcia z języka migowego.

Warto podkreślić, że Szkoła Służb Medycznych oferuje różne warianty odbycia kursu technika masażysty. W opcji są zajęcia w trybie dziennym, wieczorowym i weekendowym. Nauka trwa 2 lata (4 semestry).

Technik elektroniki i informatyki medycznej – kurs dla informatyków i nie tylko

Równie ciekawym sposobem na prowadzenie własnego biznesu może okazać się serwisowanie urządzeń medycznych. Jednak wykonywanie takiego zawodu powinno być poprzedzone kursem przygotowawczym, dzięki któremu można uzyskać wiedzę w zakresie elektroniki, informatyki i techniki elektroradiologii.

W trakcie nauczania w szkole o takim kierunku uczeń nabywa wiedzę i umiejętności obejmujące: obsługę elektronicznego i informatycznego sprzętu wykorzystywanego w medycynie, kontrolę jego funkcjonowania oraz serwisowanie. Do kompetencji technika elektroniki i informatyki medycznej należy wiedza w zakresie budowy aparatury elektrokardiologicznej (EKG), ultrasonograficznej (USG), elektroencefalograficznej (EEG), komputerowego wspomaganie diagnostyki i terapii oraz technik obrazowania w medycynie (np. komputerowa tomografia rentgenowska).

Podolog – zawód z przyszłością

Szukając swojego sposobu na rozwój zawodowy, warto wziąć pod uwagę możliwość zdobycia tytułu podologa. Jest to całkiem nowy zawód w klasyfikacji szkolnictwa branżowego i jednocześnie gwarantujący pewne zatrudnienie.

Podolog to osoba, która posiada wiedzę w zakresie anatomii, fizjologii i patofizjologii kończyn dolnych. Po ukończeniu dwuletniego kursu specjalista podolog potrafi zdiagnozować stan stóp, dobierać i wykonywać stosowne zabiegi pielęgnacyjne, profilaktyczne i lecznicze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here