Jeśli mamy dziecko, doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wielkie ma dla nas znaczenie jego zdrowie. Kierując się dobrem naszego malucha, warto więc wybierać jedynie dobrych, sprawdzonych lekarzy, którzy od lat zajmują stanowiska specjalistów w Centrum Medycznym Krajmed. W gronie naszych specjalistów pracują lekarze z ugruntowaną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, dzięki czemu każdy mały i dorosły pacjent może się poczuć komfortowo i bezpiecznie.
Czym zajmuje się laryngolog dziecięcy Warszawa?
Laryngologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się chorobami w obrębie uszu, gardła, krtani i nosa, a u dzieci również migdałków. Lekarz przy pierwszej wizycie przeprowadza dokładną analizę wszystkiego, co zostanie mu przekazane przez pacjenta, lub też jego opiekuna, dzięki czemu wie, jak pokierować pacjenta dalej, aby ten poczuł się możliwie najlepiej.
W przypadku dzieci czynności te są mocno ograniczone, a samo badanie musi być przeprowadzone możliwie precyzyjnie i jednocześnie delikatnie. Badanie fizykalne wykonuje się dzięki endoskopowi oraz mikroskopowi, które doskonale radzą sobie z powiększeniem zbyt małych dla oka obrazów. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, nasz laryngolog dziecięcy może się podjąć leczenia operacyjnego, które u dzieci oznacza myringotomię z drenażem, tympanoplastykę oraz wycięcie lub redukcje migdałków.
Kiedy należy zgłosić się z dzieckiem do laryngologa?
Kiedy występuję niepokojące objawy, takie jak przedłużający się katar, chrapanie, czy też ropna wydzielina z nosa. Biorąc pod uwagę fakt, że objawy te mogą dotyczyć wielu schorzeń, laryngolog dziecięcy od razu zleci badania diagnostyczne, dzięki którym szybko będzie wiadomo, jakiej pomocy udzielić dziecku, aby uratować jego zdrowie.
Nasi specjaliści zawsze dokładają największych starań, aby dziecko czuło się w gabinecie komfortowo. Wizyta u lekarza w większości przypadków może być dla dziecka ogromnym stresem, dlatego tak ważne jest dobrze podejście i odrobina empatii skierowana do dziecka.
Jakie są najczęstsze schorzenia laryngologiczne u dzieci?
W przypadku dzieci najczęściej zdarza się wysiękowe zapalenia ucha oraz zapalenie ucha środkowego. Wysiękowe zapalenie ucha polega na obecności płynu w przestrzeni ucha środkowego, natomiast zapalenie ucha środkowego to stan wywołany przez obecne w górnych drogach oddechowych bakterie lub wirusy. W obu przypadkach bardzo ważna jest reakcja i działanie, które należy przeprowadzić niezwłocznie.
Zgłoszenie się do Centrum Medycznego Krajmed pozwoli na kontrolę zdrowia dziecka, które jest dla nas przecież najważniejsze.