Jak zapobiegać zwyrodnieniu stawów

Jeszcze nie tak dawno zwyrodnienie stawów było chorobą, która Dotykała właściwie tylko osoby starsze. Jednak czasy się zmieniają i obecnie zwyrodnienie stawów dotyka więcej niż połowy ludzi powyżej 50 roku życia. Według wszelkich danych przybywa coraz więcej osób i to coraz młodszych które skarżą się na bóle związane z zwyrodnienie stawów

Choroby związane zestawami

Jedną z najpopularniejszych chorób, która ma charakter przewlekły i powoduje zapalenie poszczególnych stawów jest to artretyzm. Choroba ta cechuje się tym, że zaatakowany może być jeden staw albo właściwie cały nasz organizm. Jednym z pierwszych objawów są bolące stawy w czasie ruchu, jest to pierwszy sygnał, że należy o nie zadbać i powinniśmy skontaktować się z lekarzem oraz zadbać o właściwe suplementy w naszej diecie.Elementem chroniącym nasze stykające się ze sobą kości w stawach jest chrząstka stawowa, która jest odporne na ścieranie, a dodatkowo jej zadaniem jest ułatwienie poślizgu

Bardzo ważna rola diety

W przypadku walki z bólem i zwyrodnieniem stawów niezmiernie ważna jest dobrze dobrana dieta. Najważniejszym elementem w tej diecie jest pozbycie się zbóż, które to źle wpływają na nasze stawy. Warto również wiedzieć, że prawidłowa ruchliwość i wytrzymałość stawów Może być budowana kiedy będziemy stosować ekstrakt z kłącza imbiru. Co ciekawe ekstrakt ten wykazuje również wskazane dla nas działanie antyoksydacyjne. Kolejnym dobrym przykładem jest jedzenie warzyw cebulowych. Jeżeli w naszej diecie znajdzie się duża ilość cebuli, czosnku jak i również pora, to bardzo dobrze. Warzywa te mają bardzo duże znaczenie jeżeli chodzi o profilaktykę w walce ze zwyrodnieniem stawów. Czosnek jest bardzo zdrowy a niektóre jego związki są wykorzystywane do opracowywania leków pomagających zwalczać już rozwinięty zwyrodnienie stawów.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jaki powinien znaleźć się w diecie jest magnez. Jest to bardzo ważny pierwiastek który znajdziemy w pokarmach zarówno pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego. Magnez pełni bardzo ważną rolę podczas tworzenia enzymów wspomagających budowa chrząstek.

Kolejne bardzo ważne mikroelementy to właściwy poziom witaminy C w naszym organiźmie oraz wapnia. Witamina C pomaga wzmacniać system obrony naszego organizmu oraz chroni Stawy i co bardzo ważne jest niezbędna podczas produkcji kolagenu.

Za twardość kości odpowiada wapń. Najwięcej wapnia znajdziemy w produktach mlecznych oraz orzechach. Zadbanie o odpowiednią ilość wapnia jaka trafia do naszego organizmu jest kluczowym elementem w poprawieniu zdrowia naszych stawów i kości.

Suplementy diety

Leczenie i zapobieganie problemów związanych z wyrobieniem stawów, to między innymi przyjmowanie odpowiedniej ilości i jakości suplementów diety. Nie każdy składnik jesteśmy w stanie dostarczyć wraz z pożywieniem do naszego organizmu. Wiele z nich w naturalnym pożywieniu występuje w ilościach śladowych i jest to niewystarczające dla naszego organizmu. Przykładem takiego mikro składnika jest glukozamina, która jest podstawowym składnikiem budulcowym chrząstek stawowych oraz niezbędnego płynu maziowego. Jednak z pożywieniem nie jesteśmy w stanie dostarczyć odpowiednie ilości tego mikro składnika i należeli go uzupełniać suplementami diety. Jaki suplement na stawy jest najlepszy? Warto jest sięgnąć po sprawdzone suplementy diety które będą zawierały między innymi kolagen, glucosamine, kwas hialuronowy czy też ekstrakt z kłącza imbiru.

Również metodą leczenia bólów związanych z zwyrodnieniem stawów są kwasy hialuronowe. Bardzo często można spotkać się z sytuacją, że lekarz zapisuje takie środki przeciwreumatyczne jak na przykład kwas acetylosalicylowy. To wszystko powinno wspomagać procesy regeneracji i zmniejszać ból. Bardzo ważne jest również zadbanie o jakość płynu w naszych chrząstkach. Dostarczając odpowiednią ilość składników odżywczych nie pozwalamy natarcie chrząstek.

Kolejny naturalnym komponentem chrząstki jest siarczan chondroityny, który również powinien być przyjmowany jako suplement diety, a którego zadaniem jest wzmacnianie chrząstki.

Przyczyny problemów ze stawami

Przyczyny problemów ze stawami mogą mieć wiele różnych podstaw. Jedną z nich jest nieprawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego, co może prowadzić do chorób hormonalnych, które mogą przekładać się na problemy zestawami.

Najczęstsze przyczyny urazów stawówCzęstym problemem jaki ma wpływ na choroby stawów jest niewłaściwa postawa. Prowadzi ona do nieprawidłowego układania się względem siebie poszczególnych elementów takich jak torebki stawowe, wiązadła czy też mięśnie. Nieprawidłowa postawa powoduje zmiany funkcjonowania stawów i należy wprowadzić szybko profilaktyczne działania, aby zmiany nie zaszły zbyt daleko.

Kolejnym problemem, który znacznie wpływa na zdrowie naszych stawów jest otyłość. Ludzie otyli znacznie bardziej są podatni na schorzenia stawów z tego względu, że nadmierna waga powoduje znacznie większy obciążenie poszczególnych stawów. Tutaj najlepszą drogą jest szybkie zrzucenie kilogramów, to pozwoli na odciążenie stawów i z całą pewnością ograniczy ból oraz ograniczyć ryzyko zwyrodnienia stawów.

Choroby stawów są bardzo poważne i mogę prowadzić nawet do inwalidztwa, Dlatego z całą pewnością należy o nie odpowiednio zadbać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here