Dermaveeljak leczyć atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, z tendencją do nawrotów. Dobór odpowiedniej terapii pomaga zminimalizować ryzyko zaostrzenia choroby i zadbać o wzmocnienie ochrony wymagającej skóry. Jest to szczególnie jest to ważne dla małych pacjentów.

 

jak leczyć atopowe zapalenie skóry

Pamiętaj, że ścisłe stosowanie się do zaleceń lekarza, pozwala skórze się zregenerować i wzmocnić barierę ochronną skóry oraz zmniejszyć dolegliwości związane z nawrotem choroby.

 

darmowa aplikacja dermaveel

Pobierz już dziś bezpłatna aplikację wspomagajaca leczenie AZS. Razem z kameleonem Derkiem niech Twoje dziecko wyruszy w podróż po całym świecie, dzieki czemu lepiej będzie reagować na terapię, która zwykle trwa dłuższy czas, Ty zaś jako rodzic zyskasz niezawodne narzędzie pozwalające Ci monitorować i kontrolować proces leczenia i sporządzać raporty.

darmowa aplikacja dermaveel

jak leczyć atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą, która wymaga ogromu cierpliwości zarówno od małego pacjenta jak i od jego rodziców czy opiekunów. Jak często zdarza się, że Twoje dziecko nie pozwala się posmarować? Akurat robi coś ciekawego i co chwila powtarza – „później”. A czy i Ty czasem w codziennej gonitwie nie zapominasz o tej konieczności? To znajomy obrazek? Jeśli tak, to zapraszamy do skorzystania z aplikacji Dermaveel i do odwiedzenia świata Kameleona o imieniu Derek.

jak leczyć atopowe zapalenie skóry

Ta aplikacja na telefon spowoduje, że Twoje dziecko nie tylko przestanie marudzić, ale samo będzie dopominać się kolejnego smarowania czy podawania leków, a i Tobie będzie dużo łatwiej pamiętać o wszystkich czynnościach koniecznych do wykonania. Uciążliwe smarowanie stanie się rodzinnym rytuałem, wpisanym na stałe w plan codziennych czynności. Dodatkowo, dzięki tej aplikacji, będzie Wam łatwiej wytrwać w reżimie smarowań w okresie remisji choroby, co pozwoli skórze na regenerację i wzmocnienie jej bariery ochronnej, by lepiej stawić czoła kolejnym zaostrzeniom choroby.

Rozpocznij przygodę Twojego dziecka z Kameleonem o imieniu Derek i spraw, że codzienne leczenie przestanie być zapominanym obowiązkiem, a stanie się przyjaznym i radosnym rytuałem.
Dermaveel

Dermaveel

  1. redukuje objawy AZS: świąd, stan zapalny, suchość skóry
  2. przywraca prawidłową barierę skóry - zwiększa odpowiedź skóry na czynniki zewnętrzne
  3. wzmacnia i utrzymuje funkcję obronną skóry.

Dermaveel® może być stosowany w celu zapobiegania zaostrzeniom choroby.

Krem Dermaveel® jest dobrze tolerowany. Może być stosowany u dzieci.

Dermaveel® ma optymalny skład dla atopowej skóry: bez konserwantów (w tym parabenów), barwników i olejów mineralnych.

Ektoina to aminokwas produkowany naturalnie przez kilkanaście gatunków bakterii. Ektoina ochrania komórki przed oddziaływaniem szkodliwych czynników, takich jak wysoka temperatura, suchość lub promieniowanie UV, jest więc często stosowana w preparatach łagodzących objawy alergii błon śluzowych nosa i oczu oraz atopowego zapalenia skóry.

Ektoina chroni komórki przed utratą wody poprzez wzrost akumulacji wody, chroni skórę przed wnikaniem alergenów i redukuje TEWL (przeznaskórkową utratę wody), dzięki stabilizującemu wpływowi na błony komórkowe. Redukuje także stan zapalny. Skutecznie łagodzi świąd.

Wyciąg z kory leszczyny tradycyjnie stosuje się jako okłady na stany zapalne skóry, przy odleżynach, oparzeniach, obrzękach, czyrakach, świerzbie. Zawiera taniny, flawonoidy i fitosterole, które wspierają redukcję świądu, naśladują obronę przed mikrobami. Doskonale nawilżają skórę.

Krem lamellarny to krem lipidowy, który zawiera skwalan oraz cenne ceramidy,  „naśladuje” płaszcz ochronny skóry (a zatem ułatwia wchłanianie się składników leczniczych), dobrze ją nawilża i osłania. Po nałożeniu na skórę tworzy na niej cienki film, przez co wzmacnia barierę lipidową i redukuje TEWL (przeznaskórkową utratę wody). Zawarte w nim ceramidy łagodzą świąd.
Poznaj artykuły z działu “Skóra” powiązane z Dermaveel: