18
luty 2014

Dla oka i oczka

Stany zapalne oczu powodowane są najczęściej przez wirusy i bakterie oraz alergeny, takie jak pyłki roślin, odchody roztoczy kurzu domowego i inne. Typowym objawem zapalenia spojówek jest obrzęk powiek, nadmierne łzawienie oraz przekrwienie. To ostatnie wywołuje efekt tzw. czerwonego oka, spowodowany rozszerzeniem się naczyń krwionośnych spojówki.

Gdy czujemy pieczenie i swędzenie oczu, trudno jest opanować odruch pocierania. Pocieranie oczu daje natychmiastową, lecz krótkotrwałą ulgę, świąd powraca ze zdwojoną siłą i rozpoczyna się "błędne koło". Może to być przyczyną następnych zakażeń, na przykład bakteryjnych.

Dodatkowym problemem jest łzawienie, które może być wywoływane odruchem pochodzącym zarówno ze spojówek, jak i z błony śluzowej nosa. Na przykład podrażnienie nosa przez alergeny powoduje przejściowe podrażnienie drobnych naczyń krwionośnych w spojówkach.

Oculoheel Lux jest lekiem zawierającym świetlik lekarski (Euphrasia officinalis) i jeżówkę wąskolistną (Echinacea angustifolia). To właśnie ten drugi składnik ma działanie przeciwbakteryjne, zmniejszające obrzęk i swędzenie. Dlatego też Oculoheel Lux może być stosowany wspomagająco w łagodnych stanach zapalnych i/lub podrażnieniach spojówek.

 Oculoheel-krople

Oculoheel Lux, krople do oczu

Homeopatyczny produkt leczniczy złożony.
Postać farmaceutyczna: Krople do oczu, roztwór. 
Wskazania: Wspomagająco w łagodnych stanach zapalnych i/lub podrażnieniach spojówek. 
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji czynnych lub pomocniczych lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny złożonych (Compositae). 
Podmiot odpowiedzialny: Biologische Heilmittel Heel GmbH.

Oculoheel_tb

Oculoheel, tabletki


Homeopatyczny produkt leczniczy złożony.
Postać farmaceutyczna: Tabletki. 
Wskazania: Wspomagająco w leczeniu podrażnień i łagodnych stanów zapalnych spojówek spowodowanych np. długą pracą przy komputerze lub niewłaściwym oświetleniem. 
Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników leku.
Podmiot odpowiedzialny: Biologische Heilmittel Heel GmbH.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.