2
listopad 2016

Euphorbium S - zaufaj naturze

Euphorbium S to aerozol do nosa, w którego skład wchodzą naturalne składniki roślinne i mineralne. Od lat stosowany z powodzeniem u dzieci i dorosłych, rekomendowany przez pediatrów. Działanie aerozolu jest ukierunkowane na zwalczanie nieżytów nosa o różnej etiologii – infekcyjnej w przebiegu chorób o podłożu wirusowym, wspomagająco w katarze bakteryjnym i alergicznym. Euphorbium S jest lekiem, który poza działaniem przeciwwirusowym i przeciwzapalnym regeneruje błonę śluzową nosa, nie wysuszając jej, dzięki czemu może być stosowany przez długi czas.

 

 

Skuteczność potwierdzona badaniami 1

W badaniu klinicznym przeprowadzonym w Polsce oceniono skuteczność Euphorbium S u 2002 małych pacjentów (w wieku 2- 16 lat) z nieżytami nosa o różnej etiologii. Wyniki badań potwierdziły, że po zastosowaniu aerozolu u ponad 99% pacjentów nastąpiła poprawa w postaci zmniejszenia obrzęku błony śluzowej nosa, uczucia zatkania nosa oraz ograniczenia uporczywego wycieku wydzieliny. Wnioski płynące z badania są jednoznaczne: Euphorbium S należy uważać  za skuteczny i dobrze tolerowany przez dzieci lek w terapii nieżytów nosa różnego pochodzenia.

Euphorbium S – zalety

Lek Euphorbium S jest z powodzeniem stosowany u pacjentów w szerokim przedziale wiekowym – począwszy od dzieci od 2 roku życia, poprzez młodzież, osoby dorosłe, skończywszy na osobach starszych. Dawkowanie uzależnione jest przede wszystkim od wieku pacjenta i nasilenia dolegliwości. Zazwyczaj stosuje się 1-2 dawki 3-5 razy dziennie do każdego otworu nosowego.


 

Produkt złożony. Postać farmaceutyczna: Aerozol do nosa, roztwór.
Wskazania: Wspomagająco w leczeniu nieżytu nosa. Lek może zmniejszać nasilenie objawów towarzyszących nieżytowi nosa różnego pochodzenia (np. infekcja, alergia), takich jak: uczucie niedrożnego nosa, intensywny katar i kichanie.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. W bardzo rzadkich przypadkach, u pacjentów cierpiących na astmę, może wystąpić skurcz oskrzeli. Nie stosować w zaburzeniach czynności tarczycy bez konsultacji z lekarzem.
Podmiot odpowiedzialny: Biologische Heilmittel Heel GmbH, Niemcy.
1. Gryczyńska D. Zastosowanie Euphorbium S aerozol w terapii nieżytu nosa u dzieci, Medycyna Biologiczna 2012, 4: 92-100.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.