20
luty 2016

Stres i problemy ze snem – kłopotliwy tandem. Jak mu zaradzić?

Stres i problemy ze snem – kłopotliwy tandem.
Jak mu zaradzić?

Zbyt szybkie tempo życia, mnóstwo obowiązków na głowie, poczucie, że wciąż czegoś nie zrobiliśmy, a także problemy w pracy, z nauką, problemy w związku, kłopoty z dziećmi, trudności finansowe, choroby w rodzinie, obawy przed chorobą to ważne czynniki wywołujące duże napięcie nerwowe i stres.

Neurexan pomaga przerwać koło przewlekłego stresu. Aż 80% pacjentów uważa, iż lek ten pomógł im rozwiązać kłopoty z zasypianiem i podenerwowaniem.

Każdy z nas ma inną odporność na sytuacje stresujące, inaczej je przeżywa i inaczej uwalnia się od stresu. Jego odrobina jest nam niezbędna w codziennym życiu – dodaje motywacji i siły do działania oraz walki. Nadmierne obciążenie organizmu stresem przez dłuższy czas negatywnie odbija się na naszym samopoczuciu, poczuciu wartości i zdrowiu.

Wzmożone napięcie nerwowe i kłopoty ze snem często prowadzą do pojawienia się błędnego koła przewlekłego stresu. Gdy jesteśmy zdenerwowani, po pełnym napięcia emocjonalnego dniu, trudno nam zasnąć, wybudzamy się w nocy. Brak efektywnego snu nocnego odbija się niekorzystnie na naszym funkcjonowaniu w ciągu dnia. Jesteśmy zmęczeni, mamy spowolnione reakcje i ograniczoną percepcję, wolniej wykonujemy zadania, co wzbudza negatywne emocje i wzmaga napięcie. Po wyczerpującym dniu znowu nam trudniej usnąć. Tak zamyka się koło przewlekłego stresu. Oczywiście to koło może uruchomić każdy z jego elementów, także kłopoty ze snem czy zmęczenie wywołane nadmiarem obowiązków.

Jak objawia się koło przewlekłego stresu? Dokucza nam zmęczenie, wyczerpanie, czasem skarżymy się na kołatanie serca, drżenie rąk, pocenie się. Często pojawiają się nawracające bóle głowy. Stajemy się zmęczeni, wyczerpani i nadpobudliwi. Wszystko zaczyna nas denerwować, a mały drobiazg może prowadzić do wybuchu złości lub płaczu. Podrażnienie nerwowe i stres mogą także dawać objawy ze strony przewodu pokarmowego – wówczas dokuczają nam skurcze żołądka, biegunki czy zaparcia.

Aby wyjść z koła przewlekłego stresu, warto zadziałać wielotorowo: zredukować napięcie nerwowe i niepokój w ciągu dnia, a jednocześnie poprawić jakość snu w nocy. Takie działanie wykazuje nowy lek na polskim rynku – Neurexan.
Neurexan zawiera 4 naturalne substancje czynne, które działają wielotorowo – pozwalają wyciszyć organizm, wspierają efektywny sen, ułatwiają koncentrację i utrzymanie aktywności w ciągu dnia.

Przerwanie cyklu nawracającego stresu najskuteczniej odbywa się poprzez jednoczesne działania wspierające zarówno naszą psyche, jak i ciało. Warto dążyć do opanowania czynników powodujących stres i uwolnienia się od przykrych przeżyć emocjonalnych. Niekiedy wystarczy postawa życzliwego słuchacza u bliskiej nam osoby.

Ważna jest dbałość o poprawę kondycji fizycznej; ona także pomaga lepiej radzić sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami, złagodzić ich wpływ na organizm. Osoby cierpiące z powodu sytuacji stresowych i mające kłopoty ze snem często mówią, iż chwila czasu dla siebie, uprawianie sportu czy zajęcie się osobistą pasją bardzo pomaga im „uwolnić głowę” od nurtujących negatywnych myśli.

W przypadku przewlekłego stresu konieczna bywa konsultacja lekarza i zastosowanie specjalistycznych, złożonych metod działania redukujących stres i leczących bezsenność.


Zazwyczaj stosuje się 1 tabletkę leku 3 razy dziennie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowana oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Neurexan tabletki: produkt złożony. Wskazania: Zaburzenia snu, stany wzmożonego napięcia nerwowego. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania: Lek zawiera laktozę. Nie powinien być stosowany u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 22280. Rodzaje opakowań: tabletki 25 i 50 sztuk.