17
marzec 2014

Gdy zaciera się granica między dniem a nocą

Najlepiej byłoby "wyłączyć" percepcję wieczorem i umożliwić sobie regenerację w nocy. Niestety często zdarza się, że za dnia jesteśmy ogarnięci stresem. Gdy rośnie nasz wewnętrzny niepokój, spada możliwość wydajnej pracy. W rezultacie przekłada się to na trudności ze snem; wstajemy "znokautowani", bezsilni, pozbawieni motywacji.

Relaks w ciągu dnia i spokojny sen w nocy

Nasz organizm ma "wewnętrzny zegar", kontrolujący cykle dnia i nocy. Tak jak prawdziwy zegar, także on może się rozregulować. Niepokój, życie w stałym napięciu, wysokie wymagania zawodowe sprawiają, że trudno jest zasnąć, wydłużają się również fazy nocnych przebudzeń. Wstajemy wyczerpani i niezdolni do wytężonej pracy. Stres może się wzmagać w momencie obwiniania siebie za niepowodzenia i nowe problemy. Z drugiej strony, jeśli różne sytuacje życiowe zaburzają równowagę między czasem pracy a czasem odpoczynku, nie oznacza to "rozregulowania" zegara biologicznego. Może do niego dojść, jeśli stan niepokoju i brak snu staną się permanentne!

Na dobry początek.... nocy

W środku nocy, w fazie głębokiego snu, organizm człowieka zaprogramowany jest na relaks. Wtedy też decyduje się, czy dzień będzie udany, czy nie. Jeśli ta ważna faza nie jest zakłócona, zwykle budzimy się wypoczęci i gotowi do działania! Warto również pracować nad sposobami naturalnego zmęczenia organizmu, uwzględniając ćwiczenia fizyczne i dostęp do świeżego powietrza, np. w parku.

Nie zabieraj problemów z pracy do łóżka

Bezgraniczne zaangażowanie w sprawy pracy i zatarcie granicy między życiem zawodowym a prywatnym sprzyjają bezsenności. Wstajemy zmęczeni, nie możemy się rozbudzić ani skoncentrować na pracy. Problemy zawodowe zaczynają nas przerastać, rośnie niepokój i pogłębiają się problemy ze snem.

W tym momencie należy się zastanowić, jakie jest źródło problemów, jak odnaleźć się w trudnej sytuacji. Może przyszedł czas, aby zwolnić tempo i nie pracować ponad siły?

W sytuacji obniżonego nastroju można zastosować Nervoheel N. Ten naturalny złożony lek homeopatyczny jest zalecany w stanach napięcia psychicznego, gdy odczuwamy wyczerpanie psychiczne i nerwowe. Preparat nie daje działań niepożądanych i nie wchodzi w interakcje z innymi lekami. Pomoc przyniosą także proste techniki relaksacyjne, np. ćwiczenia oddechowe.

Czas na odpoczynek

Nie jesteśmy w stanie cofnąć rozwoju cywilizacji ani zatrzymać codziennej lawiny informacji. Możemy natomiast zadbać o własne zdrowie i spróbować przełożyć słabości na zapał do życia i energię do działania! Załączamy kilka wskazówek, w jaki sposób możemy to uczynić.

nervoheel


Nervoheel N

Homeopatyczny produkt leczniczy złożony.
Postać farmaceutyczna: Tabletki.
Wskazania: Wspomagająco w łagodnych stanach napięcia nerwowego.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na brom.
Podmiot odpowiedzialny: Biologische Heilmittel Heel GmbH, Niemcy

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu